Kaymakamdan Poligon İzmire Tam Not

Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, geçtiğimiz günlerde hizmete giren Poligon İzmiri ziyaret etti.
Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, İzmir de geçtiğimiz günlerde hizmete giren Egenin en büyük atış poligonunun yer aldığı Poligon İzmiri ziyaret etti. Kızılkaya beraberinde, Kemalpaşa ilçe Emniyet Müdürü İbrahim Coşkun ve Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erkan Bozyel ile tesiste incelemelerde bulundu. 30 dönümlük kampüs alanına kurulu modern tesisin Avrupa standartlarında olduğunu dile getiren Kızılkaya, Eminim ki Poligon İzmir, dünyanın sayılı tesislerinden biri haline gelecek dedi.
Poligon İzmirin diğer atış tesislerine göre farklı bir konsepti olduğunu ve bu anlamda çıtayı yükselttiğini söyleyen Kızılkaya, İzmir'de Kemalpaşa'mızda böyle güzel bir tesisimizin açılmasında emeği geçenlere teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Gördük ki Avrupa standartlarında Türkiye'de emsali olmayan çok güzel bir tesis kurulmuş. Kuruculara ve tesisten yararlanacak olan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Tesisimiz, zamanla Avrupanın sayılı tesislerinden biri halen gelecek ve önemli bir ihtiyacı da karşılayacak diye aktardı.
Poligon İzmirin Kemalpaşada açılmasından memnuniyet duyduklarını dile getiren Kızılkaya, Hem silah kullanmayı öğrenmek isteyen meraklıların atış konusunda uzmanından bilgi alabileceği, hem en yetkin ve etkili silahlarla ilgililerin merakını giderebileceği, aynı zamanda vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte güzel vakit geçirebileceği harika bir tesis yapılmış. Her şey düşünülmüş ve geliştirilmeye de açık, geniş bir arazi üzerinde kurulmuş. Yönetim kurulundan aldığımız bilgilere göre tesisteki gelişme de devam edecek. Eminim ki Poligon İzmir, dünyanın sayılı tesislerinden biri haline gelecek. Turizm açısından Kemalpaşanın cazibe noktası olacağına inanıyorum. Türkiyenin bir çok yerinden Poligon İzmir Atış Tesisine de gelenler olacaktır. O anlamda da tesisin, Kemalpaşamıza artı bir değer kattığını düşünüyorum. İlçemizdeki harekete de katkısı olacaktır. Aynı zamanda 250yi aşkın güvenlik personelimizin hizmet ve ihtiyacını da karşılayacağını umut ediyoruz. Poligon İzmirde, Kemalpaşamıza güzel bir yatırım olmuş. Allah hayırlara vesile etsin inşallah şeklinde konuştu.

Ege Bölgesindeki tek 25 metre kapalı ateşli silah poligonudur
Poligon İzmir tarafından 19 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Hasan Tahsin Kurtuluş Savaşı Atış Yarışmasının da çok anlamlı bir adım olduğunu söyleyen Kızılkaya, sözlerine tüm şehitleri anarak son verdi. Poligon İzmir Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Çelik ise Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Coşkun ve Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erkan Bozyele ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Poligon İzmirin uluslararası standartlarda yapıldığını belirten Çelik, şöyle devam etti:
İzmir Poligon, uluslararası Atış Federasyonu onaylı Ege Bölgesindeki tek 25 metre kapalı ateşli silah poligonudur. Dünya standartlarında bir poligon yaptık yatırımlarımız devam etmekle birlikte her türlü ihtiyaca cevap verecek hale getirmek içinde en hızlı şekilde çalışıyoruz. Değişik fikirlerde açığız sayın Kaymakamımızın öncülüğünde diğer kurumlarla da görüşerek kampüsümüzde tüm atıcılık spor dallarında gençlerimizi yetiştirmek üzere birde eğitim kampüsü kurmak istiyoruz güzel ülkemize milli sporcular yetiştireceğimizi düşünüyoruz hocalarımıza bu konuda güveniyoruz gençlerimiz hepimizin geleceğidir